Manapság már nem kérdéses az, hogy diákjaink szabadidejük (és iskolában töltött idejük) nagy részét a közösségi oldalakon töltik. Én úgy gondolom, ez nem jó és nem is rossz, ez egy olyan jelenség, amivel a tanároknak tisztában kell lenni, és lehetőleg pozitívan kell ezt kihasználni.
forrás: authorstream.com
Mivel a tanulók ezeken az oldalakon tartanak kapcsolatot barátaikkal, családtagjaikkal, ismerőseikkel, logikusnak tűnik az is, hogy az oktatást is becsempésszük erre a hálózatra. Személyes véleményem az, hogy a Facebook-os csoportok nem mindig működnek sikeresen tanulási céllal: túl sok a figyelmet elvonó faktor, gyakran komolytalanná válik a csoport oda nem illő tartalmak posztolgatása miatt. Szerintem ez közösségépítésre tökéletesen alkalmas, például az osztály/csoport kirándulásainak, közös programjainak szervezésére. Oktatási céllal azonban én külön fórumot használnék diákjaimmal.
forrás: poweredwithtechnology.com
Erre pedig fantasztikus lehetőségeket biztosít az edmodo.com. A weboldal megjelenése igencsak hasonlít a Facebook-ra: lehet like-olni, kék-fehér alapon jelennek meg a posztok, lehet kommentelni. Azonban tanulásra is jól lehet használni, mert fel lehet tölteni Word Dokumentumokat, lehet online újságot szerkeszteni, stb. Saját tapasztalatból írom, hogy nagyon szépen követhető a kiadott házi feladatok ellenőrzése is az oldalon. Én biztosan az edmodo-t fogom használni a csoportjaimmal!