Sziasztok!
Kovács Vivien vagyok, elsőéves tanári mesterszakos hallgató. Angol- és magyartanár leszek a nem túl távoli jövőben. Nagyon várom, hogy végre taníthassak, mert ezzel gyerekkori álmom válik majd valóra.
Az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végeztem az alapszakos képzést is, 2015-ben szereztem meg Anglisztika szakon diplomámat magyar tanári és diszciplináris minorral kiegészítve. 2015 szeptemberében kezdtem el az ELTE-n a mesterszakot. Nagy meglepetés volt számomra, amikor a tanegységlistánkban megláttam a Modern eszközök a pedagógiában című kurzust. Örömmel töltött el, hogy lehetőség nyílik az Internet, az alkalmazások és egyéb web 2.0-s programok és felületek megismerésére, mert azok a gyerekek, akiket mi fogunk tanítani, már egy ilyen világban nőnek fel és szocializálódnak. Nekünk, leendő tanároknak, alkalmazkodni kell az új szituációhoz: a folyamatos változás, a gyors információszerzés, a lexikális tudás értékének csökkenése szemben a problémamegoldás fontosságával pedagógiai kihívást jelent. Azt tapasztalom, hogy ma már nem az az elsődlegesen fontos, hogy mit tudsz, hanem az, hogy mit tudhatsz, és a rendelkezésedre álló forrásokból hogyan tudsz a leghatékonyabban építkezni. Ezért a tanároknak is új szemléletet kell formálni a tudás, az információ és a tanulás fogalmairól a 21. században.
Ma az IKT eszközöknek helye kell legyen az oktatásban. Mivel diákjaink a tanórán kívüli idejük nagy részét virtuális tereken töltik, nekünk, pedagógusoknak is nyomon kell követni ezeket a változásokat. Célom, hogy az Internet és az alkalmazások szerves részét képezzék majd az általam vezetett tanóráknak. Úgy gondolom, hogy akkor tudunk hiteles és kézzelfogható tudást nyújtani a 21. század új generációinak, ha mi magunk is belátjuk és elsajátítjuk ezeknek a tanulási célú használatát. Ez egy nagy kihívás, ami nagy eredményekkel kecsegtet!
A blogon a Modern eszközök a pedagógiában című kurzushoz elkészített munkáimat gyűjtöm össze a 2016-os tavaszi félévben.